A Mami-Lak történetéről nem tudok semmit. Mindenesetre, ha keresné valaki, közel van a vasútállomáshoz. Az ingatlan hirdetések között viszont megtaláltam, azt írják, hogy 1940-ben épült. 3 szoba plusz tágas nappali, gyönyörű színes cementlapokkal. Az egyik háló tágas, eredeti hajópadlóval és van még két kisebb, tóra néző hálószoba. A konyhának a hátsó udvar felé van kijárata, a fürdőszobában eredeti fürdőkályha! A hirdetés szövege szerint a tó 60 méterre van, ami kb. igaz is lehet, bár én biztos többet mondtam volna.
Valódi kis gyöngyszem, kár hogy előtte húz el a hetes út, így nyugodt visszavonulásra nemigen alkalmas. De nagyon remélem, hogy bárki csap le rá, megtartja a járólapokat, mert mindegyik gyönyörű. Idemásolom a képeket, mert ha leveszik a linket, sosem marad már meg milyen volt egykor, nem mintha a berendezés szép vagy ízléses lenne, de mégis... A konyhaszekrényt például biztos megtartanám, csak új színt adnék neki és nagy kár hogy a fürdőkályháról nincs kép.
Bár a hirdetésben azt írták, "a teljesen felújítandó villa elhanyagolt állapotban várja következő gazdáját", ma mintha munkásokat láttam volna a kertben, és az a rengeteg, fóliával letakart cucc is arra utal, hogy talán már elkelt és az új tulaj nekiállt a munkának.
Frissítés, 2014.08.30-án: A villa minden bizonnyal elkelt, mint ahogy arról lentebb a második megjegyzés tanúskodik.
Frissítés/2, 2014.november 16-án: A Magyar Elektronikus Könyvtár oldalán megjelent egy remek összeállítás Fonyód-fürdőtelep múltja képes levelezőlapokon címmel, Varga István szerkesztésében. Az alábbi képeslapot, amelyről kiderül, hogy a Mami-lak eredetileg Mária-lak volt, onnét másoltam:
Frissítés 3/ 2019. május 1-én:
Varga Istvántól kaptam az alábbi levelet:
"A villa teljesen megújult, az építtető felhasználta a régi képeslapot az eredeti állapot visszaállítása során.
Készül a sándortelepi nyaralókról, villákról szóló könyvem, abból hozom ide ezt a kevés információt a régi tulajdonosokról: Mami-lak, korábban Lujza-lak.
Véder Lajos és felesége vásárolták az épületet, amit átépítettek. A Kelenföldi pályaudvarnál volt vendéglőjük. Leányuk Véder Lujza (1916-1971), 1938-ban kötött házasságot, férje Szilágyi Géza (1912-) testnevelő tanár." Köszönöm!
Ha tetszett a bejegyzés és szívesen látnál még több képet és tartalmat,
itt csatlakozhatsz a blog Facebook oldalához és itt követhetsz Instagramon.
Az oldalon publikált fényképek nagy része a sajátom, ellenkező esetben azt külön jelzem.
Saját képeim és az írásaim szerzői joga fenntartva, felhasználásuk
KIZÁRÓLAG az írásos engedélyemmel lehetséges.