Régen csak alkalomszerűen, egy-egy séta után csináltam ilyet, de év elején úgy döntöttem, hogy a rengeteg, többnyire mobillal készült képből, ami aztán általában feledésbe merül, heti rendszerességgel felteszek egy válogatást némi magyarázattal, hogy dokumentáljam a napok/hetek iszkolását és a látottakat.
Az esti, a Károly körúti lépcsőházban készült képek minősége nem túl fényes (sőt...), de ennek a hétnek az az este volt a fénypontja, úgyhogy nem maradhatnak ki. Az elején a megszokott, reggeli terézvárosi útvonalamon készült képek jönnek. Az Ó utcában elkezdték felújítani a barna portálok mögötti helyiségeket, de összehasonlításképpen érdemes átkattintani ide az utca négy évvel ezelőtti képhez.
Andrássy út
Krúdy Gyula utca
A Károly körúton, a Wälder Gyula által egységes külsővel megtervezett vöröstéglás tömbben szombaton késő este maradt nyitva egy kapu, és bármilyen fáradt voltam, beszédültem, mert annyiszor terveztem már és mert képekről nagyjából sejtettem mi vár bent. Nem volt csalódás, az előtér nyomokban még idézi azt, amilyen egykor lehetett, amúgy rémesek az oda nem illő csillárok, a bénán felszerelt villanykapcsolók és postaládák, tulajdonképpen módszeresen sikerült az évtizedek során tönkretenni az egykor klassz enteriőrt. A falikép szuperklassz és óriási. Pekáry István festő, grafikus textiltervező közös munkája Gádor István keramikussal a Felvidék visszacsatolását örökítette meg 1939-ben, amikor az Országos Társadalombiztosító Intézet megrendelésére a a ház felépült. Ezt a házat Hübner Tibor és Janáky István tervezte, ide vissza kell menni. És bár így két hét távlatából már megszépült valamennyire, azért ide kívánkozik, hogy az idei év eddigi legnehezebb hete volt, ezt az is jelzi, hogy alig készült kép, de hálisten vége már.
Ha tetszett a bejegyzés és szívesen látnál még több képet és tartalmat,
itt csatlakozhatsz a blog Facebook oldalához és itt követhetsz Instagramon.
Az oldalon publikált fényképek nagy része a sajátom (ellenkező esetben azt külön jelzem). Saját képeim és az írásaim szerzői joga fenntartva, felhasználásuk KIZÁRÓLAG az írásos engedélyemmel lehetséges.
E-mailt a kep.ter.blog@gmail.com címre küldhetsz.