Régen csak alkalomszerűen, egy-egy séta után csináltam ilyet, de év elején úgy döntöttem, hogy a rengeteg, többnyire mobillal készült képből, ami aztán általában feledésbe merül, heti rendszerességgel felteszek egy válogatást némi magyarázattal, hogy dokumentáljam a napok/hetek iszkolását és a látottakat.
A Nagymező u. 3 szám alatti modern épület 1913-1914-ben épült Vajda Andor és Gyenes Lajos építészek tervei szerint. Eredetileg a Neues Politisches Volksblatt Hírlapkiadó Rt. székházaként működött. Az épület alsó két szintjén kapott helyet a nyomda és kiadói helyiségek, a felsőbb szinteken bérlakásokat alakítottak ki. Nagyon klassz ház, tavaly nyitva volt a Budapest100-on és fel lehetett menni a tetőre, ahonnét ilyen a kilátás:
A többi helyszín pedig a reggeli, munkába vezető út mentén helyezkedik el, vicces (vagy inkább lesújtó), hogy néha mennyire nem szakad el az ember a szokásos napi rutintól. A Dalszínház és a Lázár utca sarkán álló ház zöld spalettáit imádom, mert Róma jut eszembe róluk.
A dongaboltozatos, festett mennyezet az Andrássy út 28-ban várja megmentőjét, lásd a három héttel ezelőtti képes naplót, ahol azt is leírtam, hogy az utcán felállványozták a homlokzatot. Az egykori palotabérházat Schmahl Henrik tervezte a likőrgyáros Gschwindt Mihály részére, 1882-83-ban. Ha valaki az udvarába is be akar nézni, filmkockákon is könnyűszerrel megteheti, mert itt forgatták nem régen a "Csak színház és más semmi" c. minisorozat udvarban zajló jeleneteit, ahol a restaurátorfiú dolgozik, lásd például itt 16:04-től. Sajnos a restaurálás csak filmbéli jelenet maradt és egyelőre nem a valóság.
A sötétzöld fabódé egyik reggel várakozott az Opera hátsó, a díszletek ki-be pakolására szolgáló ajtaja mellett. Az árnyjáték a Hétház egyik bejáratánál készült a 140 éves járólapokon. A friss zsákmánnyal játszó macskát pedig Kaposváron kaptam le Húsvétkor, abban az egy másodpercben, amikor véletlenül kisütött a nap. Az ünnep miatt négy napos munkahét volt, és reméltem hogy jó idő lesz hétvégén, de ahol mi voltunk, végig szürke volt az ég.
Ha tetszett a bejegyzés és szívesen látnál még több képet és tartalmat,
itt csatlakozhatsz a blog Facebook oldalához és itt követhetsz Instagramon.
Az oldalon publikált fényképek nagy része a sajátom (ellenkező esetben azt külön jelzem). Saját képeim és az írásaim szerzői joga fenntartva, felhasználásuk KIZÁRÓLAG az írásos engedélyemmel lehetséges.