Régen csak alkalomszerűen, egy-egy séta után csináltam ilyet, de év elején úgy döntöttem, hogy a rengeteg, többnyire mobillal készült képből, ami aztán általában feledésbe merül, heti rendszerességgel felteszek egy válogatást némi magyarázattal, hogy dokumentáljam a napok/hetek iszkolását és a látottakat.
Hétköznap csak keveset fotóztam, a legtöbb kép szombaton készült, amikor végre csodásan sütött a nap és az Izabella utcába mentem egy ismerősömhöz lakásnézőbe. Kicsit mászkáltam utána a környéken, régi kedvenceim a Rózsa, a Csengery, és a Szív utca, de itt nem tudtam bemenni a vágyott házba. Az első három kapu a Csengery utcából van, ahol szerintem simán kapukiállítást lehetne nyitni, így talán meg lehetne óvni őket a rettenetes firkáktól, bár ennél a bulinegyedben sokkal rosszabb a helyzet. A kovácsoltvasból készült már az Eötvös utca legelején van. A Rózsa utcai üres grundra egy pár házból álló díszletet építettek, így lett kis krakkói (?) utca a hatodik kerületben.
Szemben, az utca másik oldalán, a Németh László utca 4 szám alatti pasztellkék épületet Körössy Albert tervezte 1909-ben, két éve egy fényes péntek délutánon egy csomó képet csináltam róla, lásd itt. Ilyen egy Izabella utcai, klasszikus, tizennyolcadik század végi bérházudvar:
A szlovák származású Bobula János tervezte 1883-84-ben.
Még mindig üres az egykori MÁV székház az Izabella-Andrássy út sarkán.
Izabella utca
Berger Sándor mázoló és fényező reklámfelirata a Szófia utcában.
Egy Szófia utcai ház előterében találtam.
Következik a kedvenc házam a Csengery utcában, a Román fivérektől, 1913-ból. Az építtetője miatt Jellinek-házként is ismert épület talán az előudvar miatt hátrahúzott homlokzat, a bejáratot őrző kutyás puttók és a lehullott vakolat alól kikandikáló csupasz falak miatt nekem olyan, mintha a meséből maradt volna itt, vagy egy fantasy film forgatási díszletét felejtették volna a Terézvárosban. Az is hihetetlen, hogy pont szemben az utca (szerintem) második legmenőbb épülete, a Komor-Jakab párostól. De ha választani kéne, ebbe költöznék. Belső fotókhoz katt ide.
Nagyon szeretem a Pótkulcs kis földszintes házát a tűzfalakkal körülvett udvarral.
A végére pedig még pár kép a mobilomról. Az elsőn az Ó utcai piros napernyős erkély, ami mindig, minden évben a tavasz beköszöntét jelzi.
Hegedűs Gyula utca
Végül a Váci út környéke a lebontott buszpályaudvar helyével - ma körülkerített munkaterület. Nem fáj a pályaudvar lebontása, de én sem örülök az ideiglenes állapotoknak, hogy a környék folyamatosan el van terelve, le van zárva és át van szervezve. Hivatalosan még mindig nincs kint egy tábla sem a szuper megaberuházásról, amiben állítólag minden lesz. De szorgosan dolgoztak a bontógépek a Schlick Ignác csarnoknál is, mert az épület első traktusának meghagyásával kibelezték és a hátsó részt már teljesen lebontották.
A Schlick-féle Vasöntöde és Gépgyár Rt. egykori telepe a Váci úton.
Egyre kevesebb maradt ezekből a régi, kétszintes épületekből, helyükön többnyire már irodaházak állnak.
Ha tetszett a bejegyzés és szívesen látnál még több képet és tartalmat,
itt csatlakozhatsz a blog Facebook oldalához és itt követhetsz Instagramon.
Az oldalon publikált fényképek nagy része a sajátom (ellenkező esetben azt külön jelzem). Saját képeim és az írásaim szerzői joga fenntartva, felhasználásuk KIZÁRÓLAG az írásos engedélyemmel lehetséges.